(36) הטור של אייל עמית: שיטת השקשוקה

/ כללי / (36) הטור של אייל עמית: שיטת השקשוקה

הטור של אייל עמית \ בלוג

29 יולי

(36) הטור של אייל עמית: שיטת השקשוקה

 

הערוץ הראשון – זוכרים? הערוץ הזה שהזכרתי בטור הקודם, זה עם הלוגו של שלושת העיגולים בפינה השמאלית העליונה של המסך, זה שנמצא בערוץ 11 בממיר, זה שכבר עשרים שנה מפרסם תשדירי חסות על מלון לוטרקי ארמון השושנים, זה שמר טלוויזיה נולד וכמעט מת בו, זה שמדי ערב ב-12 בלילה מביא לנו את פסוקו של יום. אני חושב שאם הייתי מחבר את סך כל שעות הצפייה שלי בשידורי הערוץ הזה מאז הפרק האחרון של הבית של פיסטוק, הייתי סוגר אולי שעתיים וגם זה במקרה הטוב. הערב, באופן יוצא דופן בעליל, מצאתי עצמי דבוק למסך כמעט ארבע שעות ברציפות!!! מרותק. מהופנט. בולע כל מילה. צורב כל פיקסל. צובט את עצמי ולא מאמין שעדיין לא זיפזפתי לערוץ אחר.

שיטת השקשוקה! העיתונאי מיקי רוזנטל... האחים עופר... יש פה מישהו שלא יודע על מה מדובר? קרוב לשנה אני שומע על הסרט הזה, כמעט מכל כיוון אפשרי. הערב, זה שודר סוף סוף בטלוויזיה, ולא סתם - בערוץ הראשון! הקופירייטרים המבריקים של חברת יכין תפסו טרמפ על ההזדמנות, דחקו הצידה את תשדירי החסות של מלון לוטרקי ארמון השושנים ופרסמו במודעת טקסט מביכה את רוטב השקשוקה החדש שלהם. פתטי ברמות על. פתטי כמו שרק בערוץ הראשון יודעים לעשות.

תשדירי החסות מסתיימים והסרט מתחיל. הסרט מסתיים ומיד אחריו משודר סרט התגובה של האחים עופר. קמפיין בחירות פראייר לעומת מה שהלך שם. מלחמה!!!  דוד וגוליאת. דון קישוט. רובין הוד. כל כך הרבה אפשר היה למצוא שם. זה אמר ככה וזה עשה ככה. מיקי צודק, מיקי לא צודק. יש עובדות, אין עובדות. העובדות חשובות, העובדות לא חשובות, האחים עופר עושים שקשוקה, האחים עופר לא עושים שקשוקה – מבלי להיכנס עכשיו לתוכן הסרט, מי צודק ומי טועה, מי דובר אמת ומי משקר - בדבר אחד אתם יכולים להיות בטוחים: הילדים שלכם, הנכדים שלכם ואולי אפילו גם הנינים שלכם, ילמדו על המושג הזה בכל מגמת תקשורת, מדעי המדינה, קולנוע, כלכלה, ומשפטים. שיטת שקשוקה היא המונח המדויק והכה ברור והכה מתבקש כדי לתאר את מסחרת השחיטות והקומבינות בסימביוזת ההון-שלטון בארצנו הקטנטונת. בעולם כולו למעשה. ת'כלס, מיקי רוזנטל לא חשף פה כלום ולא לימד אותנו משהו שאנחנו כבר לא יודעים. יהיו מניעיו אשר יהיו, הוא כן הצליח לשים את הביצים הענקיות שלו לבדו מול כיתת היורים של המשפחה הכי כבדה פה בארץ ולצעוק בקול רם וברור – אני לא מפחד מכם! אני יודע את האמת! אני מבין איך השיטה שלכם עובדת!

נשבע לכם, כשהוא הישיר מבט למצלמה באולפן ודיבר בגוף ראשון למשפחת עופר, לא יכולתי שלא לחשוב על ניאו מהמטריקס. האם יש משהו שהוא באמת רואה ואנחנו לא? האם קיימת האפשרות שמיקי רוזנטל הוא באמת ה"the one"?!

נכון להיום, תביעה בסך 3.5 מליון שקלים מונחת על ראשו של רוזנטל. גם אם יפסיד במשפט, גם אם ישב בכלא בגין הוצאת דיבה ולשון הרע, המונח "שיטת השקשוקה" ייזכר לו לנצח. יש לי הרגשה שהוא מבין ויודע זאת היטב. ואם לא, אז הנה – עכשיו הוא יודע.

מי שרוצה לגבות את מיקי רוזנטל בתביעה שמשפחת עופר הגישה נגדו, מוזמן להצטרף בלינק הזה.

מי שרוצה מתכון לשקשוקה, מוזמן בלינק הזה.

פרומו לסרט "שיטת השקשוקה". שאפו לערוץ הראשון!!!

 


20 מחשבות על (36) הטור של אייל עמית: שיטת השקשוקה

 • חיים הגיב:

  היי אנשים
  איפה אפשר לראות את הסרט המלא?

 • Chaim הגיב:

  hey guys
  looks like u all seen the full movie
  you know where i can see it?

 • כפיר הגיב:

  יש תמורה בעד האגרה. הצחקת אותי רענן!!!
  חתמו עכשיו על העצומה לביטול האגרה ויפה שעה אחת קודם
  http://www.zooloo.co.il/adv/people/amana_agra.asp

 • רענן הגיב:

  אז מי אמר שאין תמורה בעד האגרה?
  בהצלחה למיקי רוזנטל במשפט ונתראה כולנו בלוטרקי ארמון השושנים (גם בבעלות משפחת עופר?)

 • עופר (לא מהמשפחה...) הגיב:

  שלום,

  מיקי רוזנטל מסובך בתביעות והוא מבקש תרומה בשביל להתמודד מולה.

  הקטע הוא שולחים מייל ל-gam.ani.miki@gmail.com ואומרים שכשידעו כמה תורמים יש, יחלקו את כמות הכסף הדרושה ביניהם וישלחו בקשות.
  אין מה להפסיד. מה גם שהוא מציע בעד זה מניה בחברת ההפקות שהפיקה את הסרט (לא הייתי בונה על רווחים בכיוון הזה…)

  שלחו מייל ותמכו, הבן אדם באמת הקריב הרבה.

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3752143,00.html

 • אייל עמית אייל עמית הגיב:

  הי סיון וברוך הבא. כתבתי תגובה בפוסט שלך במושבה חופשית (טרם אושרה). http://www.local-blog.co.il/home/?p=5611&cpage=1#comment-83639
  אז קודם כל תודה על התזכורת. סיכוי קלוש ביותר שהייתי צופה בשידור ובמיוחד בפרק האחרון של מסודרים…
  תודה גם על התגובה שלך פה. מעניין מאוד מה שכתבת. בדיוק קראתי עכשיו ספר על שפת הגוף מאת פרופ' סמי מולכו (אין קשר לסמי עופר). גם שפת הגוף של רוזנטל היתה מעניינת לניתוח, אבל אסור לשכוח שרוזנטל בקיא מאוד ברזי הטלווזיה ויודע לעבור מסך מצויין. מאוד קשה לנתח שפת גוף של בעל-נסיון כמוהו. על שפת הגוף של גולדשמידט כתבת הכל. אין מה להוסיף.
  אשמח מאוד אם תשלח לי את הקישורים כשיעלו ליוטיוב.

  ניב דור כהן –
  על מושג ההפלרה שמעתי ממך לראשונה ב"אמת אחרת". היום בערב אתיישב על המאמר המצולם שלך על "שוטי החלב". סקרן מאוד.

  מורן –
  התקופה הכי ארוכה בחיי שחייתי בלי מחשב הייתה שבעה חודשים בדרום אמריקה. נשבע לך, זה לא חסר לי אפילו לשניה. מצד שני, הייתי בדרום אמריקה… צריך פעם לבדוק את התיאוריה הזו גם בארץ. סבירות גבוהה שהיא לא תחסר לי גם כאן.

  תמי בר –
  אני שואל את עצמי מדוע משפחת עופר טרחו לענות ולהגיב בכלל לרוזנטל. השקיעו כ"כ הרבה כסף בסרט התגובה. מישהו פה אולי יכול להסביר את הנקודה הזו…?

  נגה –
  על הכל אני מסכים, אבל בדבר אחד אני חולק עליך. פוליטיקאים לא יודעים להכין שקשוקה! אולי "שיטת שקשוקה" כן, אבל שקשוקה אמיתית? אין מצב!

  כפיר –
  למיטב ידיעתי רוזנטל לא בעניין של פשרה ועסקת טיעון. הוא ילך עם האמת שלו עד הסוף. ביצים מברזל? ביצים מפלדת אלחלד חסינת אש וקרינה רדיואקטיבית. זה מה שיש לאיש הזה.

  שקשוקה די –
  תודה על האינפורמציה. באמת מעניין מאוד. יום חג בערוץ הראשון!!!

  ערן –
  יש המון במה שכתבת, אבל לא הייתי לוקח את זה למקום של ביבי. זה נכון שביבי מושך לכיוון הקפיטליסטי, אבל קשרי ההון-שלטון היו קורים (וקרו) גם בלעדיו.

  יובל –
  ומי שרוצה לעשות הון גדול בישראל? מה אמר על זה לוי?

  יעלה –
  יש לך ולאמנון ד"ש מפייסל (שקיבל ממני היום קישור לבלוג הזה). אמר שבקרוב יעשה לנו סיבוב בביה"ס… וכמו שאמר עליך יובל, אמר גם הוא שאת עושה הרבה מאוד. בטח כיף לך לשמוע את זה. האמיני לי, עוד יותר כיף להשמיע.

  שולח נשיקות שקשוקה לכולכם. עם הרבה בצל, עם טונה של חריף. הא, וגם קצת פלואור שיהיה יותר מעניין בפה. אומרים שזה טוב לשיניים (הא ניב…?)
  🙂

 • יובל הגיב:

  "מי שרוצה לעשות בישראל הון קטן, עליו להביא עמו הון גדול."
  – לוי אשכול

  כנראה שכבר אז הבינו את השיטה…

 • ערן הגיב:

  קשה לי להביע דעה ולקחת צד במקרה הזה. תמיד תהיה צרות עין וביקורת כלפי התנהלותם של העשירים. שימו כל בן אדם תחת מיקרוסקופ ותגלו שאינו צדיק. משפחת עופר עושה הרבה כסף אבל אסור לשכוח שהיא גם מכניסה המון כסף למדינה ועוזרת לצמיחה הכלכלית שלנו. הם גם תורמים כספים (אולי לא מספיק, אבל הם תורמים). לא יודע, אני חושב שרוזנטל קצת הלך עם הסיפור הזה רחוק מדי. מאוד נוח להאשים את העשירים בבעיות שלנו. הון ושלטון תמיד היו ותמיד יהיו בסט-פרנדס. בטח במדניות הקפיטליסטית שביבי מתווה פה. אני מזכיר לכם שמי שבחר את ביבי – זה אנחנו!!!!

 • יעלה זלאיט הגיב:

  אז אני צריכה להוסיף שם משפחה… , קראתי את התסריט ביחד עם בעלי היקר שהיה לקטור באחת הקרנות , המלצנו לתת כסף לעשית הסרט, כי חייבים לתת לקול הזה להשמע, אמנון היה בעמדת מיעוט והקרן ההיא לא תמכה בסרט
  כשקראנו את התסריט וראינו קטעים של חומר מצולם עלו לי דמעות בעינים , לא בגלל מה שנחשף שם – כן כפי שכבר נכתב, בצורה כזו או אחתר אנחנו כולללנווו יודעים ולא עושים כלום , התרגשתי ממיקי רוזנטל שעושה את העבודה המלוכלכת בשביל כולנו ואם יש עוד כמה כמוהו הם מעטים , אנחנו כולנו צדיקים ומתנתקים ממדיה ומחדשות אבל כולנו גם טובעים כך או אחרת בחרא הזה , כן צריך לתמוך במיקי רוזנטל כי הוא עלה התאנה על ערוותינו החשופה..
  כמו גדעון לוי ועעוד כמה נביאים בשער
  אז פעם שמעתי סיפור קטן מגיל רון – שלא קרא עיתונים.. ופגש בדואי על פיסטין בסיני קורא ידיעות אחרונות שאל אותו אתה??? אמר היו כאן תורכים בריטים מצרים ואתם ועוד פעם מצרים.. אני קורא את הכותרות כדי לדעת מאיזה ואדי נפתחת הצרה כדי לדעת מאיזה ואדי להעלם..
  מאז הוא, וגם אני קוראת כותרות וקצת מאמרים של צדיקים כדי לפחות שלא אוכל לאמר- לא ידעתי.. זה עושה אותי יותר אחראית לחוסר המעש שלי אבל כמו שיובל רוט אמר לי פעם גם הקצת שאת עושה זה הרבה

 • סיון הגיב:

  כן, שמתי לב לגמרי לשפת הגוף של גולדשמידט. הוא נראה כמו אדם שהיה טוב, אבל כזה שמכר את נשמתו לשטן.. לא יכל להישיר מבט לרוזנטל רוב הזמן, כשרוזנטל אשכרה אמר שהוא אוהב את גודשמידט יכולת להרגיש את גולדשמידט ממש מתכווץ ממסרים כפולים. רוב הזמן הוא היה מכווץ ולא ישב זקוף. ממש סבל. כואב לראות, אבל זה לגמרי בחירה שלו, והוא שיקר ומשקר עבורם. אותי הדהים שעופר שמו דווקא אותו, אדם שברור שהוא רגיש ויש בו שורש טוב, לעמוד ולשקר מול כל המדינה. אולי חשבו שהוא ירגש את הקהל. מראה עוד קצת על האטימות של המשפחה הזאת, שמגדלים דור אחרי דור של אנשים שהם יותר נבלות מאנשים…

  בקרוב יועלו ליוטיוב כל הדישורים המכוננים שהיו אתמול, ונוכל כולנו להמשיך להתענג על האומץ של רוזנטל במלחמתו למען כולנו… יש מצב לעתיד טוב, רק צריך להמשיך להתאחד ולעזור לדברים החשובים האלה…

  בהצלחה לכולם

 • אלוף העולם, איילי!!!

  כשראיתי את הפרסומת לרוטב השקשוקה,
  הסתכלתי שוב כדי לראות שאני באמת בערוץ אחד
  ולא רואה איזה פרק של ארץ נהדרת…

 • יעלה הגיב:

  האם זו לא פואטיקה במיטבה כשערוץ 2 של האחים עופר מקרין את פרק הסיום של "מסודרים" בזמן שיטת השקשוקה?

  כפיר את ההצעה שאי אפשר לסרב לה כבר הציעו לרוזנטל והוא סירב…
  אז אולי נאזור קצת אומץ, נתנער ונתחיל לעבוד על להפוך את הביצה הטובעת הזו לחמאה (כמו הצפרדע שיצאה מהמשמנת בזכות זה שלא קפאה על שמריה אלא המשיכה לזוז ולזוז עד שהפכה את השמנת לחמאה…)

  נכון השיטה נוגעת בבתי המשפט והכל חוקי- זה בדיוק השיטה! שזה חוקי! הכל חוקי. אבל עלינו מוטלת העבודה להפוך את זה ללא חוקי. לצאת נגד זה. לקרוא לחקיקת חוקים שיחייבו תקופות צינון ואיסור על בעלויות צולבות.

  מי שרוצה לעשות הרבה, משהו שיפיח בו רוח חיים נעימה ויעביר תחושת חמימות נעימה בליבו, מוזמן להצטרף ליוזמה ולהיות גם הוא מיקי רוזנטל.

  בית המשפט מאוד יתרשם מ-100,000 איש שיעמדו מאחוריו. זה בידינו.

 • עמוס הגיב:

  מה שאותי הדהים בערב הזה היתה שפת הגוף של אלי גולדשמידט. אדם שפעם חשבתי שעזב את הפוליטיקה כי הוא ישר מידי בשביל להיות פוליטיקאי.
  האם עוד מישהו מלבדי שם לב לשפת הגוב ולמה שהיא שידרה בניגוד למילים ולטון שיצא מפיו של אלי ?

 • פרדסחנאית הגיב:

  גם אני צפיתי אתמול בשידור ובכל הראיונות אח"כ באולפן. חיכיתי בקוצר רוח לשמוע את דבריו של דובר משפחת עופר ויש לי רק דבר אחד להגיד – "על ראש הגנב בוער הכובע".
  מיקי רוזנטל גיבור לאומי!

 • שקשוקה די הגיב:

  מתוך עיתון גלובס היום: "נתוני הרייטינג: שיטת השקשוקה הצליחה להוריד את 'מסודרים' ל-21% בלבד. שיטת השקשוקה זכתהל-13.3% שיעורי צפייה וסרט התגובה זכה ל-14.2% שיעורי צפייה, פרק הסיום של הסדרה מסודרים נפגע בצורה משמעותית ועמד על 21% בלבד

  http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml?mid=209144

 • כפיר הגיב:

  כל הכבוד לרוזנטל. באמת יש לו ביצים מברזל. אין ספק כל טיעוניו של רוזנטל נכונים וכולם יודעים על השחיטויות בצמרת. הבעיה היא שגם את ביצי בית המשפט המשפחות האלה מחזיקות. לרוזנטל אין סיכוי. כמו תמיד, זה יגמר בעסקת טיעון. רוזנטל לא יצטרך לשלם 3.5 מליון ש"ח ובתמורה, יגנוז את הסרט ולא יעשה אף סרט אחר. העשירים תמיד ישארו עשירים. חוק טבע. רוזנטל לא ישבור אותו.
  והערוץ הראשון…. לבטל את אגרת השידור עכשיו!

 • נגה הגיב:

  גם אני מעדיפה את הניתוק ולא צופה בטלוויזיה ובעיקר לא בחדשות…ולמרות זאת שמחתי על העידכון! עצם העובדה שכ"כ הרבה אנשים שאני מכירה בוחרים לא לצפות טלוויזיה, להעביר תחנה ברדיו כשיש חדשות או לקרוא ספר במקום עיתון – אומר הכול! השחיתות ללא גבולות שבצמרת והשקר שבמדיה, נמאס! בתור סטודנטית לקולנוע וכתבת, אני יכולה לספר לכם שגם לסאטירה שבאה להעיר אותנו משנתנו ולהראות את הדברים ישר בפרצוף – גם לה יש סצנזורה, מפה עד להודעה חדשה. מדינה חופשית? חופש הביטוי? דמוקרטיה? יש מהכול, אבל לא עד הסוף…וזאת בין היתר בגלל מעצמות כלכליות כמו האחים עופר שכנראה יודעים טוב מאוד איך להשתלט על הערוצים הממשלתיים בטלויזיה, כמו שהם יודעים איך לשלוט בזירה הפוליטית..ואולי גם איך להכין שקשוקה.

 • תמי בר הגיב:

  צפיתי עכשיו בסרט. לא ראיתי את כולו, אבל מספיק להבין שהוא עוסק הרבה יותר בתשוקות אינסופיות ואידיאלים מסריחים מאשר בקשר בין הון לשלטון.

  לא פלא שהסרט שודר בערוץ הראשון, מכיוון שאימפריית עופר אוחזת במחצית ממניות "רשת "- ערוץ 2 ובביצים של רוב נבחרי השלטון.

 • מורן הגיב:

  בתור אחת שחייה כבר חצי שנה בלי טלויזיה – וגאה בעצמי מאוד על הזמן שפתאום הרווחתי בחיי, לא קוראת עיתונים ולא שומעת חדשות, אני … אין לי מושג על מה מדובר…
  איזה הרגשת ניתוק פיתאומית….

  אבל אם זה הולך להיות כזה סיפור גדול במדינה, בטח איכשהו יגיעו אליי השמועות והסיפורים
  אז אני לא דואגת…
  ומזל שיש אותך להעיר אותי לפעמים
  יום קסום איילי, מקווה שעוברים עליכם ימים קלים…
  נשיקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *