פרוייקט "מטיילים מצטלמים" עם הספרים של מוזה הוצאה לאור

/ הוצאה לאור - ספרים / פרוייקט "מטיילים מצטלמים" עם הספרים של מוזה הוצאה לאור

הטור של אייל עמית \ בלוג

23 דצמבר

פרוייקט "מטיילים מצטלמים" עם הספרים של מוזה הוצאה לאור

חיים מרגוליס. מדבר אטקמה.

חיים מרגוליס. מדבר אטקמה.

 

את הפרויקט "מטיילים מצטלמים" אתם כבר מכירים. חוץ לארץ, נוף אקזוטי, מטייל מגניב עם תרמיל על הגב אוחז בידו את אחד מספרי מוזה, קליק קטן במצלמה, קליק נוסף על ה-"שלח" והתמונה מתפרסמת באתר ההוצאה. אני מקווה שמיותר כאן לציין כי באותה שנייה ספר מתנה נשלח אליו באהבה ותודה גדולה ממני.

לפני שבוע העלתי לרשת תמונה קצת שונה.

מאוד שונה!

תמונה שעוררה עניין ורבים מכם פנו אלי ושאלו במה מדובר.

אז כמו שאתם בטח מבינים, את התמונה הזו לא שלח אלי מטייל מחו"ל. את התמונה הזו צילמתי בעצמי, בארץ ישראל, באזור מתחם הבורסה, לא בדיוק על רקע "נוף אקזוטי" של הרים מושלגים בנפאל או מדבריות חול במדבר אטקמה... ובכל זאת, לראות תמונה של 18 איש יושבים מאחורי עמדות מחשב ואוחזים כולם את הספר שלי עם חיוך מאוזן לאוזן...

בהחלט תמונה אקזוטית!!!  אם כי עכשיו כשאני חושב על זה, אולי היה עדיף דווקא לצלם אותם עם הספר השני 🙂

אורן אגיון. לאוס.

אורן אגיון. לאוס.

אוקיי, אז אני חושב שאחרי ההקדמה הארוכה הזו, אני חייב לכם כמה הסברים.

כמו שאתם יודעים, עד לא מזמן לקחתי לעצמי חופשה וירטואלית קטנה מהבלוג. פה ושם טפטפתי איזה טור, כי היה קשה להתאפק, אבל בכל זאת הייתה זו סוג של חופשה. אם שאלתם את עצמכם לאן נעלמתי ומה עשיתי בזמן הזה, אז אני יכול עכשיו, אחרי שסיימתי, לספר לכם שכל הזמן הזה בעצם למדתי. כן כן, אשכרה חזרתי לביה"ס, עם ילקוט, עם קלמר, עם טיפקס ובהפסקות אפילו משכתי לבנות בצמות.

מה למדתי?

אז קודם כל למדתי שזה לא משנה בן כמה אתה ובאיזו סיטואציה אתה בחיים, ללמוד זה תמיד אפשרי ותמיד טוב ובייחוד אם זה תחום שמרתק אותך ויכול מאוד להועיל לך. בכיתה שלי ישבו אנשים מכל הסוגים, מכל המינים, ומכל הגילאים. היו שם חיילים  משוחררים, היו שכירים במשרה מלאה, עצמאים שעובדים מהבית, מנהלי שיווק, אנשי פרסום, בוני אתרים, בעלי אתרים, סוחרי בורסה ועוד. בין כל האנשים האלה ישב עוד איזה בחור, גנוב אחד, אולי אתם מכירים...  🙂

 

נגה פסו. סנטראל פארק, ניו יורק

נגה פסו. סנטראל פארק, ניו יורק

 

את הקורס עצמו מעביר אורן שץ, או כפי שנוהגים תלמידיו לכנותו: תותח אינטרנט, כריש גוגל, חיית אפילייטס, או גורו המוניטיזציה הבלתי מעורער של האינטרנט. הכינויים האלה אולי לא אומרים לכם עכשיו הרבה, אבל תקשיבו, הבן אדם תותח ברמות שקשה לתאר והאמינו לי, אם אותי הוא הצליח פעם אחר פעם להשאיר פעור פה וחסר מילים, הבן אדם יודע את עבודתו היטב.

אבל חכו שנייה. לפני שאני ממשיך, כנסו רגע לגוגל. בשורת החיפוש רשמו את המילים: טיולים בחול.

הפלא ופלא, קסם של ממש, האתר הראשון בתוצאות החיפוש שמופיע לכם ממש מול העיניים זה האתר "למטייל", שרובכם בוודאי מכירים. האם עצרתם פעם וחשבתם לעצמכם מדוע דווקא האתר הזה שם? הרי יש עוד עסקים בארץ המספקים שירותים דומים. למה גוגל בוחר לדרג דווקא את האתר "למטייל" במקום הראשון? ועכשיו עוד שאלה קטנה לסיום - האם יש לכם שמץ של מושג כמה גולשים נכנסים לאתר הזה רק בגלל שהוא שם, במקום הראשון? או במילים אחרות - כמה כסף "למטייל" עושים רק בגלל שהם ממוקמים במקום הראשון בגוגל? אני לא צריך לספר לכם, נראה לי שאתם מבינים זאת היטב.

ומה בנוגע לאתר הפרטי שלכם? כמה זה שווה לכם להיות ממוקמים במקום הראשון בגוגל עבור מילות החיפוש החשובות והרלוונטיות שלכם!!! מה קורה כשמישהו מחפש בגוגל: מטפלים, צימרים בצפון, שיעורים פרטיים, מוסך לרכב, פרחים, מכונת קפה וכו' וכו'...? האתרים הראשונים שקופצים לכם מול העיניים הם אלה שזוכים למרבית התנועה.

אוקיי, אז מי שכבר קלט את הראש ושואל את עצמו איך באמת הקסם הזה קורה, אז נעים להכיר - לקסם הזה קוראים - קידום אתרים. פשוטו כמשמעו - קידום האתר שלכם במנועי החיפוש (כמו גוגל למשל).

dudi hober 4 small

דודי הובר. יפן.

למי שלא יודע, קידום אתרים (SEO) זה אחד הנושאים הכי חמים בשוק האינטרנט. כל אתר שמכבד את עצמו ומעוניין ליהנות מתנועת המבקרים (גולשים) אליו, חייב להופיע בגוגל! יכול להיות לך האתר הכי יפה והכי מושקע בעולם, אבל אם הוא לא מופיע בגוגל - הוא פשוט לא קיים!

קשה קצת לתפוס את זה, אני יודע, אבל זה העולם בו אנו חיים היום. אנחנו רוצים הכל כאן ועכשיו ומיד. אף אחד לא טורח היום לחפש משהו בגוגל ולהתחיל לדפדף לעמודים 7 ו-8 ושלא לדבר על עמודים 2 ו-3. כולנו מחפשים בגוגל ובוחרים את התוצאות שהכי זמינות והכי קורצות לנו. ברוב המיקרים אלה יהיו האתרים הממוקמים בדף הראשון ובמקומות הראשונים של תוצאות החיפוש. ההנחה הבסיסית שלנו היא שגוגל כבר עשה עבורנו את העבודה ובחר את התוצאות הטובות ביותר.

אנסה להסביר זאת בצורה מוחשית יותר. קחו למשל אתר שאינו מקודם ועבור מילות החיפוש הרלוונטיות אליו, מופיע בעמוד השלישי בגוגל. רק שתבינו, אתר כזה שקול לאוהל באמצע מדבר יהודה, במקום שאפילו לא מסומן במפה. מדי פעם יעבור איזה בדואי על גמל או מטייל שהלך לאיבוד, יגיד שלום, ישב, ישתה איזו כוס צ’אי, אולי יקנה עוד משהו וימשיך הלאה. לעומת זאת, אתר שזוכה לקידום ומופיע במקומות הראשונים בגוגל תחת אותן מילות חיפוש בדיוק, שקול למסעדת גורמה ברחוב הכי סואן והכי מרכזי בת"א. מי מקבל יותר תנועה? האוהל במדבר יהודה או הביזנס במרכז ת"א? אני חושב שהנקודה כבר ברורה.

קידום אתרים זה כמובן עוד הרבה יותר מזה. נתתי פה רק דוגמא קטנה, אשכרה את הקצה של הקרחון. אם הבנתם כבר את החשיבות של אתר להופיע גבוה בגוגל, אז מה דעתכם על אתר שמאיזושהי סיבה נענש (כן כן, נענש!!!) והוסר בעקבות כך מגוגל. תארו לכם את הנזק של אותה מסעדה סואנת במרכז ת"א שפתאום נעלמת מהמפה ונזרקת בסמוך לאותו צ'אי-שופ במדבר יהודה. זה בטח לא טוב. זה מאוד לא טוב. זו קטסטרופה לביזנס!!! אגב, לא מזמן זה קרה לחברת הרכב הענקית BMW ואתם יכולים רק לתאר לעצמכם באיזה נזק מטורף מדובר כאן.

סיני יוני 09 151

ראס אל שטן, סיני. "אין גמלים שמדברים עברית..." האומנם?

אבל בואו לא נלך כל כך רחוק. עם כל הכבוד ל  BMW זה יכול לקרות גם לאתרים קטנים ונחמדים. האתר שלכם, למשל! עד כה הספקתי לקדם כבר כמה אתרים. חלקם של חברים כמוכם. שניים מתוכם קיבלו עונש מגוגל והוסרו מתוצאות החיפוש. לא נעים ובטח לא טוב לעסק שמתבסס כולו על מכירות באינטרנט. שמח לבשר לכם שאחרי טיפול מסור ומקצועי השניים חזרו להופיע בגוגל ואף במקומות גבוהים יותר ממה שהיו קודם. נכון מגניב?

בטח מגניב!!!

מגניב אש!!!

ואם גם אתכם הנושא הזה מדליק, או חושבים שקידום אתרים יכול להעניק לכם תועלת, אני מציע לכם בחום לחשוב על זה ברצינות. אם יש לכם אתר ואתם רוצים לקדם אותו, תוכלו להיעזר בשירות של מקדם אתרים או חברה מקצועית לקידום אתרים. אם אתם רוצים לקדם בעצמכם את האתר שלכם או חושבים לעסוק בתחום הזה (כשכירים בחברות לקידום אתרים או כמקדמי אתרים עצמאיים)  - יש היום קורסים לקידום אתרים, בדיוק כמו זה שאני עשיתי.

אז אם כבר החלטתי ללמוד, רציתי ללמוד מהטובים ביותר. אחרי בדיקת השוק והצלבת מיידעים מחברים מביני עיניין, הגעתי לחברת קידום האתרים הכי וותיקה בארץ SEO-israel המציעה היום גם את קורס קידום האתרים המקיף והמקצועי  ביותר שיש. אורן שץ - תותח האינטרנט וכריש הגוגל שהזכרתי קודם הוא הבעלים ומייסד החברה. אם יש מישהו שאצלו אתם רוצים ללמוד – זה הבן אדם!

פעם בארבע חודשים הוא פותח קורס כזה. אם אתם רואים את עצמכם משתלבים בתחום הזה כמוני ורוצים גם ליהנות מהביקוש האדיר שיש עכשיו בתחום הזה, מציע לכם להזדרז כי הקורס הקרוב נפתח ממש בימים אלה. אני לא יודע אם נשארו עוד מקומות פנויים אבל שווה להרים טלפון ולבדוק.

אגב, אם תהיתם קודם, SEO-israel זו החברה שמקדמת בין היתר את  אתר "למטייל" ואם כבר מדברים על מקומות ראשונים, מעניין לבדוק איזה אתר מופיע בגוגל תחת מילות החיפוש "קידום אתרים". יש לכם ניחוש אחד.

.

קוס SEO עם אורן שץ

קוס SEO עם אורן שץ

זהו חברים, איי אם בק. החופשה הוירטואלית שלי הסתיימה ובקרוב אתחיל להעלות פה טורים חדשים ומעניינים. זה לא הולך להיות באותה תדירות כמו פעם, אבל מבטיח לא להיעלם לתקופות ארוכות מדי. לא יודע מה אתכם, אבל אני התגעגעתי מאוד. תמיד אהבתי לכתוב. מי יודע, אולי פעם אכתוב גם איזה ספר 🙂

תודה.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 
12 מחשבות על פרוייקט "מטיילים מצטלמים" עם הספרים של מוזה הוצאה לאור

 • שלי רייכל הגיב:

  הי…תמיד טוב לשמוע ממך ולקרוא את הכתיבה המיוחדת שלך עם ה"אשכרה" והמדליק אש. אז יאללה מגניב שחזרת…אוהבת שלי.
  נ.ב. מחכה לפתיחה בקלפים.

 • אייל עמית הגיב:

  חברים יקרים. תודה רבה לכולכם.
  התגעגעתי גם אני!
  שמח שאתם ממשיכים לקרוא ולעקוב.
  נרשמתם כבר לדף החדש בפייסבוק? יאללה קדימה! 🙂

  בטור הבא אני הולך להעלות כאן סיפור מרגש. בעצם וידאו.
  stay tuned!

  שלכם
  אייל

  נ.ב. לכל הפונים אלי בנושא הקורס לקידום אתרים, אני עונה בשמחה על כל שאלה, אבל אתם גם יכולים להרים צלצול ישר לשרון קליין, מנהלת הקורס. 0546822283. תמסרו לה ד"ש ממני.

 • כפיר הגיב:

  הי איל, נשמע מעניין מאוד. זה משהו שאני חושב עליו כבר כמה זמן. אני מכיר את אורן. פעם נרשמתי לניוזלטר שלו. הוא היה שולח לי טיפים בנושא קידום אתרים.

  שמח שחזרת, איל!

 • נועה ד הגיב:

  התמונה של הגמל קורעת 🙂
  ברוך הבא אייל..
  התגעגענו!

 • idit הגיב:

  Best of Luck …and MAZAL TOV

 • מורן הגיב:

  איילי
  איזה כיף שחזרת…. התגעגעתי
  ונישמע שזה עשה לך רק טוב
  יאללה, תמשיך להצחיק ולשתף כמו שאתה יודע
  ועכשיו שאני כבר בריאה – מתי אתם באים??????
  נשיקות וחיבוקים ענקיים
  <3

 • דנית הגיב:

  איילי,
  כיף שחזרת ,
  לרוב אני מתקשה לקרוא ספרים .פעם בשבוע שני עמודים ותמיד עיתון או כל ספר פותחת מהאמצע .
  אבל את המאמרים שלך אני אוזרת כוח נפשי ומצליחה לקרוא מילים משפטים,ופסקאות ארוכות….. כי אתה תמיד כותב מכל הלב וזה שווה!
  תודה

 • גלי הגיב:

  הי אייל. מצטרפת למברכים. גם אני שמחה מאוד שחזרת!
  רואה שניצלת את החופשה שלך כמו שצריך. כל הכבוד. אישית, חשבתי שאתה הולך לחזור אלינו עם ספר חדש… אבל אני לא רוצה להלחיץ חלילה, כשזה יבוא זה יבוא. רמז…
  נשמע מעניין מאוד מה שלמדת. הדוגמא שלך עם הצ'אי-שופ והבדואי משעשעת מאוד. פעם ראשונה שמישהו מצליח להסביר לי מה זה קידום אתרים. מבטיחה, פעם הבאה שאני פוגשת בדואי אני מיד שולחת אותו לבלוג שלך. חה חה חה…
  אגב, הזכירו פה את גיסך "פיני". תגיד לו שיש אצלנו בעבודה כבר הרבה מעריצים. בכל פעם שמישהו מכין קפה שואלים "אפ סייד דאון, אור מיריקל?"

 • זוהר ודניאלה הגיב:

  בהמשך לטור האחרון שלך על קידום אתרים ..
  אולי תציע לגיסך המוכשר לקדם לו את הסדרה שיופיע 1 בגוגל!
  חיפוש " פיני" לא העלה לי אותו
  אני וורי וורי לייק (-:
  נשיקות

 • ניבניב הגיב:

  אני לא יודע אם שמת לב….
  אבל היום שבו בחרת לחזור הוא היום שבו סנטה-קלאוס מגיע לחלק מתנות !
  ברוך השב ! ! !

 • גילת הגיב:

  ברוך השָב !
  אני שמחה לראות את הרוח החדשה הנושבת בחייך שאותה ביטאת בכישרון ובהתלהבות האופייניים לך…

 • יניב הגיב:

  חזרת אחי!!! איזה כיף!! שבת שלום!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *שינוי גודל גופנים